2014-12-19

Bożonarodzeniowe Jasełka

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystawili jasełka.
Przedstawienie jak co roku łączyło tradycyjne przypomnienie wydarzeń betlejemskiej nocy: poszukiwanie noclegu przez Świętą Rodzinę, narodziny Syna Bożego w stajni, pokłon pasterzy i mędrców oraz zawierało odniesienie do współczesności, naszego przeżywania świąt, przyjmowania Bożej Dzieciny. Aktorzy pukali do serc słuchaczy, by zostały one otwarte na Boga oraz drugiego człowieka. Słowo mówione było przeplatane kolędami i pastorałkami, do których śpiewania zostali zaproszeni również widzowie. Na atrakcyjność występów wpłynęła niewątpliwie gra naszych uczniów na różnych instrumentach.
Jasełka zostały przygotowane przez panie katechetki: Janinę Pydę i Agnieszkę Porożyńską. Instrumentalną wersję kolędy na fletach i cymbałkach z klasą III a przygotowała pani Anna Szostek.
Jeżeli ktoś chciałby jeszcze  zobaczyć występ naszych młodych  „aktorów”, to zapraszamy 11 stycznia do kościoła w Ustroniu Morskim o 10.30.