2015-01-16

Podsumowanie pierwszego półrocza

Nie tak dawno wypoczęci i z wielkimi planami dotyczącymi nauki i pracy na najbliższy semestr witaliśmy się z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zanim się obejrzeliśmy minęło kilka miesięcy i przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć uczniów gimnazjum w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015. Podczas apelu Samorząd Uczniowski prezentował średnie ocen i frekwencję w poszczególnych klasach.

Klasy według średniej ocen

Marta Znamiec III B   4,80

Oliwia Bujniewicz I B   4,79

Frekwencja w I półroczu roku szkolnego 2014/2015

100% frekwencją mogą pochwalić się uczniowie: Remigiusz Kręglewski, Marcel Madejczyk, Michał Miętkiewicz i Weronika Radecka z klasy I A, Oliwia Bujniewicz i Mateusz Czajkowski z klasy I B, Patryk Karabelski III A, Martyna Żucowska, Sebastian Żuchowski III B

Frekwencja w klasach:

I A – 92,3%

I B – 92,1%

II A – 91,9%

III A –90,0%

III B – 87,7%

II B – 87,1%

Przedstawiciele samorządu przypomnieli także najważniejsze osiągnięcia uczniów w I półroczu, należą do nich: zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego Konkursów Przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty uczennicy klasy II A Sary Świrskiej z języka niemieckiego i ucznia klasy III B Jędrzeja Grzesika z języka angielskiego, wyróżnienie dla uczniów klas III w ogólnopolskim konkursie „Ojczysty – znam, lubię, szanuję” oraz wyróżnienie dla Martyny Kudlińskiej z klasy I B w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania.

Apel zakończyli uczniowie klas III przedstawiając krótkie scenki pokazujące agresywne zachowania uczniów wobec rówieśników, rodziców i nauczycieli. Tytułowe „Magiczne pudełko” uczyło rozumienia emocji własnych i drugiej osoby, pomagało pokojowo rozwiązywać konflikty i nawiązywać kontakty bez agresji. Przedstawienie przygotowane zostało w ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez p. Wiolettę Tocicką.

Już od poniedziałku ferie, upragniony czas zimowego wypoczynku. Najlepszym gratulujemy osiągniętych wyników, a tym którzy „przysnęli” w I semestrze, życzymy rychłego przebudzenia i dołączenia do grona uczniów szczycących się wysokimi osiągnięciami edukacyjnymi.