2015-01-16

TELEEXPRESS EXTRA

16 stycznia odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015. Przedstawiciele Samorządy Uczniowskiego szkoły podstawowej: Anna Radka, Martyna Nowak, Antoni Szklarski, zaprosili uczniów kl. IV – VI na  szkolny semestralny TELEEXPRESS EXTRA. W telegraficznym skrócie przypomnieli najważniejsze wydarzenia szkolnego życia w I semestrze, a także wyniki w nauce i zachowaniu

Uczniowie wyróżniających się w nauce w I semestrze, czyli ze średnią co najmniej 4,75 i zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym.

Ranking wszystkich klas.

Spośród klas IV- VI najwyższy wynik osiągnęła klasa IV a ze średnią 4,52.
Tuż za nią uplasowała się klasa IVb – średnia 4, 51, następnie klasa VIb – 4,21, Va – 4,20 i klasa VIa – 3,82.

Zachowanie 21 uczniów ocenione zostało jako wzorowe. Bardzo dobrą ocenę zachowania otrzymało 40 uczniów, dobrą – 24 uczniów.

Średnia frekwencja w szkole podstawowej wynosi 93,18 %.
Frekwencja w klasach IV – VI jest wyższa i wynosi 94,19%
Najwyższa była w klasie IV a  – 96,21%, a najniższa w klasie VI a – 93,18%

Sukcesy naszych uczniów w konkursach i zawodach sportowych w tym semestrze:

W konkursie literackim „Moja Mała Ojczyzna, Jestem jej częścią” – Anna Radka zajęła II miejsce w kategorii Poezja, a Wiktor Proć w tej samej kategorii otrzymał wyróżnienie.

Patryk Górnowski – laureat III stopnia

Po raz kolejny nasza ,,podstawówka” wywalczyła tytuł najaktywniejszej sportowo szkoły w powiecie kołobrzeskim w podsumowaniu współzawodnictwa Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2013/2014.

Indywidualne osiągnięcia uczniów :
- II miejsce Wiktora Makowskiego i III  Oskara Malarewicza w Memoriale im. Michała Barty na dystansie 1000 m.
- III miejsce Oskara Malarewicza w stawce 220 biegaczy w biegu ulicznym XXVI Goleniowskiej Mili Niepodległości
- liczne medale uczniów w Mikołajkowych Zawodach Pływackich.

Drużynowe sukcesy:
- trzecie miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych (w reprezentacji znalazły się: Kamila Kameduła, Agata Kwiecińska, Anna Mazurewicz, Nikola Mazurewicz, Martyna Nowak, Maria Sochacka, Jagoda Walasek, Julia Wierzbicka, Iwona Woszczak, Klaudia Ziółek i rez. Julia Żolik)

- trzecie miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Siatkowej
(w składzie drużyny znaleźli się: Wiktor Makowski, Tomasz Kotliński, Norbert Płomiński, Robert Żolik, Bartosz Socha, Paweł Tomoń, Wojciech  Bedus, Beniamin Kochman).

Prezentacja osiągnięć uczniów została uświetniona występami muzycznymi finalistów szkolnego konkursu „Mam Talent” – Marty Ciby i Kariny Wachowicz oraz występem tanecznym i wokalnym uczniów kl. VIb.

Wszystkim wyróżnionym życzymy  wytrwałości w dalszej pracy, jeszcze większych sukcesów i radości.