2015-02-16

Niezwykłe Walentynki

14 lutego to Dzień Zakochanych, inaczej Walentynki. W tym dniu kultywowana jest tradycja obdarowywania kolorowymi kartkami osób, którym wyznajemy swoje skrywane uczucia.
W tym roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji, której celem było wykonanie kartki okolicznościowej, ale nie zawierającej wyznania miłosnego. Uczniowie szkoły podstwowej oraz klas pierwszych gimnazjum samodzielnie stworzyli okło 200 kartek ozdobionych serduszakmi, w których umieścili życzenia szybkiego powrotu do zdrowia oraz radości dnia codziennego.
Te kolorowe kartki wraz z życzeniami trafiły do pacjentów Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Celem akcji było przede wszystkim wyrażenie życzliwości  i umilenie czasu spędzanego w szpitalu wszystkim jego pacjentom.
Akcja spotkała się z miłym odbiorem, a przyłączyły się do niej także osoby dorosłe pełniące znaczące funkcje publiczne.
Wszystkim uczniom gorąco dziękujemy. Szykujemy się do przeprowadzenia podobnej akcji związanej  tym razem z obchodami Świąt Wielkiej Nocy.