2015-03-23

Kurs medyczny „Pierwsza pomoc”

23 marca 2015r. w Zespole Szkół został przeprowadzony przez firmę „Symulmed Jarosław Kalenik” kurs medyczny „Pierwsza pomoc”. W kursie uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz jeden chętny uczeń – członek OSP.
Podczas zajęć uczestnicy nabyli umiejętności praktyczne udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej min. układanie poszkodowanego w różnych pozycjach i przeprowadzili resuscytacje na manekinach. Prowadzone były również pozoracje ratownicze z wykorzystaniem profesjonalnych środków do charakteryzacji urazów. Dzięki nim uczestnicy mogli zobaczyć, jak wyglądają poszczególne urazy i nauczyć się je opatrywać.
Kurs został przeprowadzony profesjonalnie i rzetelnie, a co najważniejsze - warsztaty dopasowane były do potrzeb i możliwości uczestników, dzięki czemu pozostawiły silny i długotrwały efekt.