2015-03-26

Sukcesy w w konkursie plastycznym „Nasz niewidzialny ślad wodny”

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym „Nasz niewidzialny ślad wodny”, którego organizatorem był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na światowy deficyt wody słodkiej, zwłaszcza w krajach Południa i propagowanie zrównoważonego zarządzania jej zasobami, upowszechnienie informacji w związku z problemem malejących zasobów wodnych, wpływie braku wody na człowieka i środowisko. Uczestnicy mieli za zadanie sporządzić pracę w formie plakatu, będącą wypowiedzią artystyczną na temat otaczającego ich świata.
26 marca miało miejsce uroczyste wręczenie nagród połączone z prezentacją multimedialną na temat Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju.
W kategorii „szkoły podstawowe klasy I-III” uczniowie naszej szkoły zajęli ex aequo I miejsce - Sonia Staszak oraz Mateusz Olejnik z kl. III a, wyróżnienie - Natasza Latkowska z kl. III b. Natomiast w kategorii wiekowej „szkoły podstawowe klasy IV- VI” I miejsce zajęła Weronika Bętkowska z kl. IV a, wyróżnienie - Angelika Wiśniewska z kl. IV a.
Serdeczne gratulacje!