2015-04-15

„Tenis 10” w szkole

W dniu 15.04.2015 r. odbyły się zajęcia promujące tenis ziemny wśród dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i gimnazjum Ustronie Morskie pod nazwą: „Szukamy nowych talentów tenisa ziemnego”. Zajęcia przeprowadzone zostały przez trenerów Akademii Sportu i Rekreacji Kołobrzeg oraz Szkoły Tenisowej HELIOS Ustronie Morskie. Miały charakter zajęć pokazowych i propagujących tę dyscyplinę sportu wśród najmłodszych. Całość była zgodna z programem Polskiego Związku Tenisowego o nazwie TENIS 10 (http://tenis10.pzt.pl/), którego celem jest zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci i pokazanie tenisa ziemnego jako sportu łatwego, przyjemnego, taniego i dostępnego każdemu dziecku".
Poziom sprawności uczniów klas biorących udział w zajęciach był na tyle wysoki, iż można śmiało stwierdzić, że drzemią w nich pokłady na przyszłych mistrzów godnych Agnieszki Radwańskiej czy Jerzego Janowicza.
Dzieci biorące udział w zajęciach wykazywały się nie tylko dużą sprawnością i umiejętnościami przyswajania nowych ruchów tenisowych, ale również wiedzą na temat samego tenisa. To potwierdza tylko pomysłodawców programu TENIS 10, iż tenis może śmiało konkurować z takimi dyscyplinami sportowymi jak piłka siatkowa, koszykowa, a może i……. nożna.
Po zajęciach można było zapisać się do szkółki tenisowej HELIOS, która w weekend majowy rozpoczyna nabór chętnych dzieci na zajęcia. Chętni mogą to zrobić również poprzez odwiedzenie strony www.akademiasport.pl.
W zajęciach udział wzięły klasy: II a SP; IV SP dz; V SP; I gim. dz; II gim. chł.