2015-04-21

Kwitnące magnolie i egzamin gimnazjalny

Stara prawda głosi, że na czas matury kwitną kasztany, a tradycją naszego gimnazjum są kwitnące magnolie podczas trwania egzaminów gimnazjalnych.

21 kwietnia w pierwszej części egzaminu gimnazjalnego uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Na rozwiązanie arkusza z dwóch pierwszych przedmiotów mieli 60 minut, na napisanie części z języka polskiego nieco więcej, bo 90 minut.

Egzamin gimnazjalny nie był taki trudny - mówią uczniowie po części humanistycznej testu. A o co byli pytani gimnazjaliści? M.in. o to, kto uchwala w Polsce ustawy i jak wyglądały granice Królestwa Polskiego. A na języku polskim - o "Dziady" Mickiewicza. Najwięcej punktów w arkuszu z języka polskiego gimnazjaliści mogą zdobyć, tworząc dłuższą wypowiedź pisemną. W tym roku było to opowiadanie o podróży, która sprawiła, że ktoś stał się sławny.