2015-05-07

Czarodziejskie słowa

Teatr ARTENES z Wrocławia zaprosił uczniów klas I i II szkoły podstawowej do RCK w Kołobrzegu na malowniczą baśń, której głównymi, choć niewidzialnymi bohaterami były „czarodziejskie słowa".
Podobno w życiu czary nie istnieją. Otóż nieprawda! Wystarczy, że nauczymy się kilku prawdziwie CZARODZIEJSKICH SŁÓW. Jeśli tylko zaczniemy ich używać, świat wokół nas natychmiast zmieni się na lepsze i nawet w pochmurne dni zaświeci słońce!
Niestety okazuje się, że nie każdy zna się na tych czarach. Niektórzy mają z nimi wiele trudności. Tak jak pewna Księżniczka z dalekiego kraju, która straciła wszystko właśnie dlatego, że nie potrafiła się nauczyć tych kilku prostych słów! Musiała przez to znosić wiele trudów i upokorzeń. Spotkanie ze Zbójem lub Czarownicą nie należało bowiem do przyjemnych, nie mówiąc już o smoku. A do tego ten ciemny Czarodziejski Las... A wystarczyło zwykłe-niezwykłe: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM...

zdjęcia: www.artenes.pl