2015-05-13

Co dalej, trzecioklasisto?

13 maja odbyły się spotkania z przedstawicielami Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich.
12 maja doradczynie zawodowe Kamila Gołębiowska i Marianna Różycka z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koszalinie poprowadziły warsztaty zawodoznawcze dla uczniów klas III gimnazjum. Skierowane one były głównie do uczniów, którzy nie zdecydowali jeszcze, w której szkole chcą kontynuować naukę. A decyzję należy podjąć w ciągu najbliższych tygodni, ponieważ 11 maja ruszył elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kołobrzeskim.
Uczniowie, logując się na stronie https://kolobrzeg.edu.com.pl/kandydat/app/ mogą wybrać interesujące ich klasy w trzech szkołach. Mają na to czas do 3 czerwca do godz. 15. Zmian będą mogli dokonać jeszcze między 19 a 24 czerwca, kiedy już poznają wyniki egzaminu gimnazjalnego i ocenią realnie swoje szanse w rekrutacji. O przyjęciu do szkół decydować będzie liczba punktów, jakie zdobędą. Maksymalnie może być ich dwieście: 100 z egzaminu i 100 za wyniki w nauce i inne osiągnięcia.