2015-05-19

Rekordzista Księgi Rekordów Guinessa w naszej szkole

Naszą szkołę odwiedził pan Janusz Chomontek - polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinessa w podbijaniu piłek różnej wielkości. Sportowiec dał pokaz swoich umiejętności w sali gimnastycznej
Na początku nasz gość krótko opowiedział o sobie i zaznaczył, że zdolności, które posiada, zdobył bardzo długą i ciężką pracą. Żonglerka jest dla niego sposobem na życie, jest to jego pasja.
W trakcie pokazu podrzucał piłkę, a następnie przez dłuższy czas podbijał ją głową, nogami, barkami i innymi częściami ciała wykonując przy tym przysiady i skłony. Nie przerwał żonglerki nawet wtedy, gdy zmieniał ubranie. Swój pokaz urozmaicał różnymi wyzwaniami, a także zaproszeniem uczestników do wzięcia udziału w konkursie podbijania piłki nożnej. Na koniec każdy z nas mógł poprosić pana Chomontka o auograf i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Międzynarodową sławę rekordzista zdobył w latach 80. kiedy to we Włoszech pobił wyczyn Diego Maradony w żonglowaniu piłką. Słynny piłkarz doszedł do 7 tys. uderzeń, a Chomontek podbił piłkę 35 tysięcy razy!