2015-05-27

Klasy IV - VI w Gdańsku, Gdyni i Malborku

46 osobowa grupa uczniów klas IV, V i VI uczestniczyła w dniach 25 – 26 maja w autokarowej wycieczce do Malborka, Gdańska i Gdyni. Zgodnie z programem wycieczki w pierwszym dniu uczniowie zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku, następnie udali się na półwysep Westerplatte w Gdańsku. Podczas spaceru ulicami Gdańska uczniowie zobaczyli Wielki Młyn, Ratusz, Bramę Wyżynną,  Katownię, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Kamienicę Zygmuntowską oraz mieli możliwość wejścia na wieżę w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W drugim dniu zwiedzali oliwskie zoo, a także bawili się w Centrum Nauki „Eksperyment” w Gdyni. Podziwiali także okręt wojenny ORP „Błyskawica” oraz spacerowali wzdłuż skweru Kościuszki. Po zakończonej wycieczce wszyscy zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domów.