2015-06-02

Sportowy i teatralny Dzień Dziecka

Miłym akcentem rozpoczął się dla uczniów Zespołu Szkół Dzień Dziecka. Przed wejściem do szkoły podstawowej i gimnazjum na uczniów czekali przedstawiciele Rady Sołeckiej z koszami pełnymi cukierków.
Po słodkim początku dnia rozpoczęły się sportowe zmagania drużyn siatkarskich, które w Szkolnej Lidze Siatkówki dotarły do finału.
I miejsce zajęła drużyna klasy III A, której skład wzmocniła wychowawczyni Renata Malinowska. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy klasy III B, a trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy I A.
W lekkoatletycznym trójboju najlepszy wynik osiągnęła Maja Piesik, druga była Martyna Żuchowska, a miejsce trzecie zajęła Julia Wincza. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Żuchowski.
W turnieju mini piłki siatkowej dla uczniów klas III - VI w młodszej grupie wiekowej (gra jedynkami) zwyciężyła Angelika Wiśniewska przed Iwoną Woszczak i Nicole Roszczyńską, wśród chłopców zaś I miejsce wywalczył Robert Żolik przed Krzysztofem Zając i Wojtkiem Bernatem. W grze dwójkami (starsza grupa wiekowa) najwyższe miejsce na podium zajęły Martyna Nowak i Zofia Haratyk. Za nimi uplasowały się Anna Radka i Klaudia Ziółek oraz Kinga Szulecka i Kamila Kameduła. Wśród chłopców triumfował tandem Tomasz Kotliński i Wiktor Makowski, tuż za nim Beniamin Kochman i Tomasz Borowski oraz Bartosz Soch i Paweł Tomoń.
Po emocjach sportowych przyszedł czas na przeżycia kulturalne. Teatr GO-Q zaprosił uczniów na spektakl „Bajka o szczęściu" Izabeli Degórskiej. Aktorzy, których znamy z innych zawodowych ról – instruktorów, pracowników GOK i GOPS w mądrej i pełnej ciepła opowieść mówili o tym, jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. Mottem bajki były słowa: „Nie sprzedawaj szczęścia, co nie jest na sprzedaż. Nie sprzedawaj człeku, bo nie wróci już”
Wspólne wyjście na lody i gofry było okazją do integracji zespołów klasowych, rozmów i żartów oraz radosnego świętowania Dnia Dziecka.