Memoriał im. Michała Barty

Na stadionie lekkoatletycznym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu po raz siedemnasty rozegrano Memoriał im. Michała Barty. Mityng lekkoatletyczny organizowany jest regularnie od 1999 roku. Zawody są hołdem dla zmarłego w 1996 roku kołobrzeskiego oszczepnika, trenera i wychowawcy młodzieży Michała Barty. W sportowych zmaganiach wzięła udział szesnastoosobowa reprezentacja naszej szkoły podstawowej, która wywalczyła cztery medale, dwa srebrne i dwa brązowe. W konkursie rzutu oszczepem druga była Marta Kucharycz, a w biegu na 1000 metrów na podium stanęło troje naszych zawodników. Drugie miejsce przypadło Oskarowi Malarewiczowi, a trzecie ex aequo Wojciechowi Bedusowi i Robertowi Żolikowi. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Ponadto szkołę reprezentowali: Kamila Kameduła, Maria Sochacka, Marta Walkowiak, Iwona Woszczak, Julia Żolik, Anastazja Skowronek, Nikola Cyran, Lena Michałowska, Rafał Kubiak, Jakub Kisiel, Filip Kopiel i Damian Kubiak.