2021-12-13

Zdrowe słodycze na Mikołajki!

Z reguły w „Mikołajki” dzieci otrzymują dużo słodyczy i je zjadają. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokół" też jedli w tym dniu słodycze, ale były one wyjątkowe, gdyż były to zdrowe słodycze! Zarząd UKS „Sokół” zaprosił wszystkich swoich członków na warsztaty dietetyczno – kulinarne, na których dzieci nauczyły się jak zdrowo i smacznie przygotować słodką przekąskę i deser. Dowiedziały się, dlaczego cukier jest tak bardzo szkodliwy, jakie powoduje choroby i co robić, żeby spożywać go jak najmniej. Było aromatycznie, ciekawie i pysznie! Mamy nadzieję, że młodzi sportowcy będą korzystali z poznanych przepisów, gdy najdzie ich ochota na małe co nieco. Organizacja warsztatów możliwa była dzięki dotacji Gminy Ustronie Morskie dla UKS "Sokół". Dziękujemy!