2022-05-24

Zmagania lekkoatletów

Najstarsi uczniowie szkół podstawowych z roczników 2007 – 2008 przystąpili do zmagań w ramach Mistrzostw Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce i Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Po zaciętej rywalizacji kilka „krążków” zawisło na szyjach uczniów z naszej szkoły.  Walcząca na dystansie 300 m Maria Makowska była druga z czasem 49,30 sek. To samo miejsce przypadło debiutującej w konkursie pchnięcia kulą Laurze Pietrzak – 6,93 m oraz sztafecie dziewcząt 4 x 100 m w składzie Magdalena Bartczak, Amelia Klukowska, Agata Stanisławczyk i Maria Makowska – 1.00,77 min. Ponadto w zawodach udział wzięli Bartłomiej Holz, Patrycja Dojka, Angelika Plesiak i Zuzanna Kameduła. Wszystkie wymienione powyżej dziewczęta sklasyfikowane zostały na drugiej pozycji w ramach Drużynowej Ligii Lekkoatletycznej. Gratulujemy!

Koszt wyjazdu sfinansowany został ze środków UKS "Sokół" otrzymanych w ramach dotacji z Urzędu Gminy Ustronie Morskie.