Inteligencja słoni i sprzeczka dwóch malarzy

8 marca szóstoklasiści naszej szkoły przystąpili do ostatniego już w tym roku próbnego sprawdzianu.
Co było na sprawdzianie próbnym? Jeżeli chodzi o zadania z języka polskiego, to uczniowie najpierw musieli się zmierzyć z tekstem dotyczącym inteligencji słoni, pojawił się również komiks o dwóch malarzach, którzy założyli się między sobą o to, który z nich lepiej maluje. Największym wyzwaniem było napisanie opowiadania. Temat pozwalał jednak puścić wodze fantazji. Uczniowie pisali opowiadanie o „tajemniczym pudełku”. Co w nim było? To zależało tylko od ich wyobraźni.
Na sprawdzianie nie zabrakło oczywiście zadań z matematyki. Były zadania z procentami oraz ułamkami, sprawdzono także wiedzę dotyczącą geometrii. Wiedzę matematyczną miała również sprawdzić m.in. historia czterech braci oraz Tomka, który chodził na kurs tańca. W zadaniach znalazły się także tematy bliskie uczniom - np. obliczanie tygodniowych kosztów wysyłania SMS - ów.
W części drugiej sprawdzianu z języka angielskiego pojawiły się zadania ze słuchu. Trzeba było wysłuchać nagrania i na jego podstawie odpowiedzieć na poszczególne pytania.
Wyniki sprawdzianu próbnego pozwolą szóstoklasistom ocenić poziom swojej wiedzy i popracować nad zaległościami.
Sprawdzian zewnętrzny już 5 kwietnia!