2016-09-01

Nowy rok szkolny

Na powitaniu nowego roku szkolnego 2016/2017 oprócz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły obecni byli także rodzice i zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia  Wójta Gminy Jerzego Kołakowskiego, który w wyniku pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu, powierzył obowiązki dyrektora Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim pani Marioli Ostrowskiej na kolejną, 5-letnią kadencję.
Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która wszystkich serdecznie powitała, a następnie przekazała informacje na temat zmian w oświacie, które dotyczą nowego roku szkolnego. Po jej wystąpieniu słowa do uczniów skierowali także Proboszcz naszej parafii ksiądz Jerzy Lubiński, Przewodnicząca Rady Gminy p. Bernadeta Borkowska oraz Przewodniczący Rady Rodziców p. Grzegorz Pytloch.
Uczniowie klas I szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli uroczyste ślubowania. Dyrektor Zespołu Szkół dokonała pasowania na uczniów, tym samym oficjalnie przyjmując pierwszoklasistów do społeczności szkolnej.
Następnie uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.