2016-11-16

Rywalizacja na obrazy

Jak wziąć udział w konkursie? Informacja dla uczniów.
Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy.
Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolną.
Pamiętaj, że praca powinna być wykonana bez użycia nowych technologii.
W każdym zadaniu konkursowym nagradzamy 10 najlepszych prac wśród uczniów klas I- III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV- VI.  Prace te kwalifikują się do etapu ogólnopolskiego. Na zwycięzców etapu ogólnopolskiego czekają atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10.

Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego.
1. Wyobraź sobie, że napisałeś/napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w Internecie. Zaprojektuj do niej okładkę - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.
 2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w Internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole.
Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać – możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:
a) Chronię swoje dane w sieci.
b) Nie ufam osobom poznanym w Internecie.
c) Dbam o wizerunek w online.
d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów.
e) Kontroluję czas spędzony w Internecie.
f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.
h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w Internecie jest nie tak.
3. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Termin oddawania prac: 1 grudnia 2016 r.