2017-01-13

Próbny egzamin gimnazjalny

Przez trzy dni uczniowie klas 3 gimnazjum pisali próbny egzamin gimnazjalny. Wymaga on nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także logicznego myślenia i koncentracji. Pierwszego dnia zmierzyli się z zadaniami z przedmiotów humanistycznych - języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Drugiego dnia rozwiązywali test z części matematyczno- przyrodniczej. Ostatniego zaś dnia pisali egzamin z języka obcego. Pisząc próbny egzamin uczniowie mają szansę zobaczyć jak będzie wyglądał ten „prawdziwy” kwietniowy egzamin i poznać procedury jego przebiegu. Poza tym mają możliwość skonfrontować poziom swojej wiedzy z wymaganiami egzaminacyjnymi. Dzięki temu wiedzą czego jeszcze muszą się nauczyć i na co zwrócić większą uwagę.