2017-04-18

Już od jutra egzamin gimnazjalny

Około 350 tysięcy uczniów klas III gimnazjów w całym kraju, a 42 w naszej szkole będzie w środę, czwartek i piątek pisać obowiązkowy egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia będzie sprawdzana ich wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych. To jedna z ostatnich sesji egzaminu gimnazjalnego, zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji od roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Podczas tegorocznej sesji egzaminu gimnazjalnego - tak jak w latach ubiegłych - każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań - pierwszy o godzinie 9:00, drugi o godzinie 11:00. Pomiędzy nimi będzie przerwa. Testy będą sprawdzać egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca.

Naszym trzecioklasistom życzymy powodzenia!