2017-06-03

1 czerwca - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka rozpoczął się od wizyty Pana Juliana Rosińskiego Sołtysa Ustronia Morskiego, który w  imieniu Rady Sołeckiej przywiózł do szkoły owoce: arbuzy winogrona i banany. Wszyscy uczniowie rozpoczęli ten dzień od zdrowej przekąski. Serdecznie dziękujemy za tak miłą niespodziankę.  
Następnie w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie autorskie pod tytułem „Na skrzydłach wyobraźni”.  Zaproszonymi gośćmi były: pani Emilia Tesz, pani Ewa Wojtasik oraz pani Bożena Gniazdowska. Poetki prezentowały swoją twórczość uczniom klas III- VI Szkoły Podstawowej  oraz uczniom Gimnazjum. Czytane utwory zachwyciły słuchaczy i pobudziły ich inwencje twórcze. Podczas spotkania p. Emilia Tesz,  ułożyła krótki, ale piękny wiersz i zadedykowała go uczniowi klasy V a  Damianowi Kubiakowi. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, było prowadzone ciekawie i z nutką humoru. Autorki obiecały odwiedzić naszą szkołę w przyszłym roku.
Kolejną atrakcją dla uczniów były spektakle: „Bajeczka o małpeczce” przygotowany przez uczniowską grupę teatralną oraz „Bajeczka o smutnym osiołku” i „Modelka” w wykonaniu seniorów skupionych w grupie wokalno-teatralnej działającej przy GOK w Ustroniu Morskim. Rodzice i wychowawcy także sprawili radość dzieciom zapraszając je na klasowe lody, gofry, desery. Wszystkim dzieciom życzymy, aby codziennie spotykało Was coś miłego !