2017-06-26

To był już ostatni taki rok szkolny

Na zakończenie roku tradycyjnie były podziękowania, kwiaty, przemówienia, życzenia miłych wakacji i tym razem także nieco smutku, bo w gimnazjum był to już ostatni taki rok szkolny. Nie będzie już naboru do wygaszanych gimnazjów, uczniowie, którzy właśnie skończyli klasę szóstą, zostają w podstawówce, od września zaczną się uczyć w klasie siódmej, a za rok w ósmej. Najwyższą średnią ocen w klasyfikacji rocznej osiągnęła klasa III B, a najwyższą frekwencję miała klasa II B. Aż 35 gimnazjalistów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, wśród nich 19 uczniów klas trzecich. Zgodnie z tradycją przyznane zostały tytuły: Prymus i Osobowość roku szkolnego 2016/2017, ten pierwszy przypadł uczennicy klasy II B Annie Radka, która miała najwyższą średnią ocen 5,93; Osobowością została Julia Bałtruszis z klasy III B. Po raz pierwszy przyznano tytuł Uczeń z klasą, nagrodę otrzymała Weronika Radecka z III A. Rada Gminy przyznała dwie nagrody: tytuł Absolwenta roku szkolnego 2016/2017 otrzymał Mateusz Basarab, a Liderem szkolnej samorządności została Martyna Kudlińska. Rada Rodziców ufundowała nagrodę dla Prymusa oraz statuetki dla uczniów ze 100% frekwencją Michała Miętkiewicza, Marcela Madejczyka, Izabeli Szczepaniak, Julii Wierzbickiej i Jakuba Kisiela. Podczas uroczystości dyrektor Mariola Ostrowska wręczyła nagrody, tym uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki nauczania i odnosili sukcesy w konkursach przedmiotowych, tematycznych i sportowych. Nagrody Dyrektora otrzymali: z klasy I A - Aleksandra Lipska, Marta Oleszczuk, Karina Wachowicz, Patrycja Zasada, II A – Angelika Szulc i Klaudia Ziółek, II B – Nadia Caban, Tomasz Kotliński, Martyna Nowak i Anna Radka, III A – Julia Jurgielewicz, Mateusz Juzala, Daniel Makowski, Oskar Nowicki, Weronika Radecka i Andrzej Ziółkowski, III B –Julia Bałtruszis, Mateusz Basarab, Aleksandra Brzózka, Alicja Haratyk, Maciej Michalak, Kamil Szuliński. Tytuł - Uczeń sportowiec roku przypadł Tomaszowi Kotlińskiemu. W całorocznym konkursie Klasa z klasą zwyciężyła IIIA, wyprzedzając IIIB zaledwie jednym punktem, nagrodę dla zwycięzców ufundował Wójt Gminy Jerzy Kołakowski. Dyrektor GOK i przedstawiciele straży pożarnej i wręczyli nagrody uczniom, którzy są członkami orkiestry Morka.

Przed nami ponad dwa miesiące odpoczynku, spotkamy się 4 września 2017.