Witaj szkoło! Rozpoczęcie roku szkolnego

4 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/18. Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły przemawiała Dyrektor Mariola Ostrowska, witając zgromadzonych i wypoczętych uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. To pierwszy rok szkolny po wprowadzeniu w życie reformy oświaty. Na jej mocy dotychczasową sześcioletnią szkołę podstawową zastępuje szkoła ośmioklasowa, a gimnazja stopniowo będą wygaszane. Pani Dyrektor pasowała na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej liczną grupę pierwszoklasistów. Wszystkim uczniom życzyła, by nauka przynosiła wiele pozytywnych wrażeń, a szkoła była wspaniałym miejscem do odkrywania świata i rozwijania własnych talentów. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się z planem zajęć i oczywiście podzielili się wrażeniami z minionych wakacji.