Patriotyczna Lekcja Śpiewania

11 listopada w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim odbyła się po raz piąty Patriotyczna Lekcja Śpiewania. Po uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych szkoły podstawowej, gimnazjum, strażaków i żołnierzy, wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne. Uczestnicy tego wydarzenia otrzymali przygotowane przez szkołę biało- czerwone kotyliony i śpiewniki z tekstami wykonywanych utworów. Śpiewającym towarzyszyła orkiestra strażacka Morka. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy radośnie, a także z nutą refleksji – „śpiewająco” świętować pamięć wszystkich tych, dzięki którym 11 listopada 1918 r., 99 lat temu, po 124 latach Polska odzyskała niepodległość.