Julia Iwan Sportową Nadzieją!

Uczennica naszej szkoły Julia Iwan została wybrana „Sportową Nadzieją” w Plebiscycie Gazety Kołobrzeskiej na Sportowców i Trenerów Ziemi Kołobrzeskiej. Julia trenuje karate w kołobrzeskim klubie „Buntai” i ma na swoim koncie sporo sportowych sukcesów. W 2017 r. reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy w Berlinie, gdzie zajęła IV miejsce. Dwanaście razy brała udział w zawodach o randze międzynarodowej, startowała również w zawodach ogólnopolskich i wojewódzkich olimpiadach. Na najwyższym podium stanęła ponad 30 razy, łącznie zdobyła 56 medali. Taką samą plebiscytową nagrodę dwadzieścia lat temu otrzymała absolwentka naszej szkoły Daria Korczyńska (Onyśko), która w 2008 r. (w Pekinie) i 2012 r. (w Londynie) wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w biegu na 100 m i w biegu rozstawnym 4 x 100 m. Może Julię również zobaczymy startującą w igrzyskach? Tego serdecznie jej życzymy i gratulujemy!

zdjęcia: Karol Skiba, www.gazetakolobrzeska.pl