Teatrzyk kukiełkowy dla najmłodszych

Dnia 15.02.2018 r do naszej szkoły zawitał teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt: ,,W zamku króla". Na rozpoczęcie przedstawienia, z wielką niecierpliwością, czekali uczniowie klas I - III . Głównymi bohaterami spektaklu były kukiełki: doktor Tomek Wszędobylski, profesor Mimakro, król Abon, robot Remi i żabka Agata. Spektakl odnosił się do odwiecznej problematyki - czyli walki dobra ze złem. Uczniowie z dużym zaangażowaniem śledzili bieg wydarzeń, byli świadkami przemiany postępowania robota Remiego, który na początku ukazany został jako bohater negatywny. Na oczach dzieci następowała w nim przemiana aż w końcu stał się postacią pozytywną. Za swe dokonania otrzymał od doktora Tomka medal za czynienie dobra. Inscenizacja miała charakter interaktywny, dając widzom możliwość aktywnego kontaktu z bohaterami. Przedstawienie podobało się dzieciom, było dobrą lekcją dla każdego ucznia.