Apel z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa, Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Światowego Dnia Ziemi.

11 maja 2018 roku odbyły się obchody Światowego Dnia Lalkarstwa, Światowego Dnia Książkii Praw Autorskich oraz Światowego Dnia Ziemi. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej oraz wszystkie grupy Przedszkola w Ustroniu Morskim. W ramach obchodów dzieci z przedszkola wykonały prace plastyczne „Bohater mojej ulubionej książki” oraz zaśpiewały piosenkę „Książeczki, bajeczki”. Jako drudzy wystąpili  uczniowie klasy I c i zaśpiewali piosenkę  „Piosenka Lalkarza”. Następnie uczniowie klasy III b wprowadzili widzów w świat ekologii  krótką prezentacją i piosenką „Ekologiczna piosenka”. Na zakończenie uroczystości widzowie mogli obejrzeć przedstawienie kukiełkowe „O rybaku i złotej rybce”, które połączyło w sobie elementy zarówno Dnia Książki, Lalkarstwa, jak i Dnia Ziemi. W przedstawieniu wzięły udział uczennice klasy III b.  Występy wszystkich grup spotkały się z dużym aplauzem, widzowie, zarówno ci najmłodsi, jak i trochę starsi, byli  zaciekawieni i wszystkich kolejno nagradzali gromkimi brawami.  Uroczystość przygotowały p. Danuta Lewosińska, p. Anna Szostek oraz p. Anna Bińkowska.