Super drużyna na rowerach

I miejsce drużyny w składzie Wiktoria Rudzka, Nikola Liszka, Kuba Węclewski i Damian Kubiak oraz I miejsce indywidualnie Wiktorii, a IV Kuby w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych, a wcześniej zwycięstwo w eliminacjach powiatowych, to osiągnięcia naszych uczniów, którzy trzeci rok z rzędu wygrali etap powiatowy. Indywidualnie w powiecie Wiktoria zajęła I, a Kuba II miejsce. Na II miejscu w powiecie znalazła się drużyna gimnazjalistów: Patryk Górnowski, Wiktor Makowski i Antoni Szklarski, Patryk był najlepszy w klasyfikacji indywidualnej. Nagrodami dla najlepszych uczestników turnieju były tradycyjnie rowery. 11.05.2018  w Koszalinie, na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, odbyły się eliminacje wojewódzkie XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udział 16 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Koszalinie sędziowali w konkurencji „Jazda Rowerem – Tor Sprawnościowy”. Zawodnicy mieli do wykonania sześć zadań : równoważnia; żmijka; slalom z ograniczeniem; łezka; zatrzymanie w miejscu; zawracanie w kwadracie. Inspektorzy byli mile zaskoczeni wysokim poziomem umiejętności poszczególnych zawodników. Naszą drużynę szkoły podstawowej czeka jeszcze rywalizacja w Ogólnopolskim Finale BRD, który odbędzie się na początku czerwca w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim. Zawodników do konkursu przygotowuje p. Tadeusz Winnik.