Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to konkurs wieloetapowy od etapu szkolnego, przez gminny powiatowy  i wojewódzki, aż po Mistrzostwa Polski. To konkurs, który zrzesza corocznie pół miliona dzieci, z  ponad 40-letnią tradycją. Finał po raz pierwszy odbywał się w Przelewicach. Turniej skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Składa się z pięciu dyscyplin: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego, testu skrzyżowania, rowerowego toru przeszkód, udzielania pierwszej pomocy oraz Miasteczka Ruchu Drogowego.

W Finale Krajowym Turnieju udział wzięło szesnaście województw. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały cztery szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, Szkoła Podstawowa w Bierzwniku, Publiczna Szkoła Podstawowa w  Jesionowie im. Kornela Makuszyńskiego oraz Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

W kategorii drużynowej szkół podstawowych województwo zachodniopomorskie uplasowało się na 13 miejscu – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim w składzie Wiktoria Rudzka, Nikola Liszka, Damian Kubiak i kuba Węclewski  i 14 miejscu – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jesionowie im. Kornela Makuszyńskiego.

W kategorii drużynowej gimnazjów województwo zachodniopomorskie uplasowało się na 8 miejscu – Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach i 12 miejscu – Szkoła Podstawowa w Bierzwniku.

Coroczny turniej organizuje Polski Związek Motorowy.