Laureatki XVIII Edycji Konkursu „Morska Droga do Wolności” w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim

Po raz kolejny uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu literacko – plastycznego organizowanego przez Związek Miast i Gmin Morskich. Finał konkursu odbył się w dniach 7 - 8. 06.2018r. w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim. W kategorii esej Anna Radka zajęła I miejsce, w kategorii opowiadanie Patrycja Zasada zajęła III miejsce. Gimnazjalistki miały niepowtarzalną okazję zwiedzić faktorię, będącą rekonstrukcją osady handlowej z okresu wpływów rzymskich na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego w Pruszczu Gdańskim. Faktoria jest osadą datowaną na okres świetności i schyłku Cesarstwa Rzymskiego (I-IV w.n.e), nawiązuje do funkcjonującego w tamtych czasach Szlaku Bursztynowego. O osadnictwie na tych terenach świadczą liczne wykopaliska prowadzone przez archeologów od końca XIX wieku. Niewątpliwą atrakcją był również spacer ulicami Gdańska.

W XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Okno” Ania Radka zajęła III miejsce w kategorii uczniów urodzonych w latach 2004 – 2002 za opowiadanie „Przerwany krąg”. Gratulujemy sukcesu.