Piątoklasiści na Festiwalu Nauki

Uczniowie klas piątych wzięli udział w XVIII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki w Politechnice Koszalińskiej. Festiwal  organizowany jest co roku w ostatni czwartek września. Impreza stwarza możliwość bliższego zapoznania się z nauką w atrakcyjny i przystępny sposób. Podczas Festiwalu uczestniczyliśmy w wykładzie prof. Tomasza Piskiera „Drzewko bonsai”, pokazach dronów i sprzętu technicznego do pakowania próżniowego, prezentacjach i doświadczeniach dotyczących wizualizacji zjawisk fizycznych i chemicznych. Chętni uczniowie brali udział w quizach tematycznych i testach na rozpoznawanie i definiowanie zapachów i barw. Na koniec odwiedziliśmy bibliotekę, gdzie można było ułożyć „naukowe domino” i zbudować budowlę z książek.