Zagrali w siatkówkę dla Niepodległej

W środę 7 listopada w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim w towarzyskim meczu piłki siatkowej spotkały się reprezentacje nauczycieli i rodziców.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją obu zespołów, w koszulkach białych na parkiecie pojawiła się drużyna nauczycieli, a w czerwonych zespół rodziców. Obie ekipy wspólnie stanęły do zdjęcia tworząc kolorystycznie flagę Polski.
Mecz rozpoczęła Dyrektor Mariola Ostrowska wykonując pierwszy gwizdek sędziowski. Emocji nie brakowało zarówno drużynom grającym, jak i zgromadzonym w sali uczniom, którzy znakomicie kibicowali obu zespołom. Po wyrównanej i bardzo zaciętej walce, zwycięstwo przypadło zespołowi pedagogów, gdyż to oni zdobyli setny punkt spotkania (w łącznej liczbie punktów). Różnica punktowa była bardzo niewielka 51 : 49.
Mecz miał muzyczną oprawę jak na lidze światowej, w przerwie na parkiecie pojawiły się czirliderki ze znakomicie przygotowanym układem tanecznym, kibice wyposażeni byli w białe i czerwone kartki, którymi zagrzewali do boju. W roli prowadzącego imprezę doskonale sprawdził się Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Kamil Lepa, a sędzią spotkania był Lechosław Grzywnowicz.
W zespole nauczycieli zagrali: Renata Malinowska, która z matematyczną precyzją kierowała piłki na pole przeciwnika, Adam Depta z polską siłą zbijał piłki i Hanna Caban z angielską finezją broniła piłki, ponadto w składzie znaleźli się Sylwia Budna, Anna Dziewiałtowicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Monika Regińska, Karolina Dmowska, Krzysztof Grzywnowicz i Mariusz Makowski.
W koszulkach czerwonych doskonale spisywali się na boisku: Agnieszka Surdyk, Joanna Wolniewicz, Maciej Kowalski, Grzegorz Pytloch, Tomasz Rymaszewski, Grzegorz Surdyk, Artur Walkowiak i Dominik Wróblewski.
Organizatorzy imprezy składają podziękowania Państwu Stegienta - Stacja Paliw PB i Państwu Kadlec za ufundowanie meczowych koszulek oraz Państwu Marciniak – Firma Usługowa „Somar” za przekazanie smacznego torta dla zawodników. Oba zespoły zapowiedziały, że nie wykluczone, że jeszcze spotkają się po przeciwnych stronach siatki…