Próbne egzaminy gimnazjalne

Próbne egzaminy gimnazjalne 2018 OPERON odbyły się w dniach 4 - 6 grudnia 2018. Jako pierwsze uczniowie rozwiązywali arkusze z części humanistycznej, następnie z części matematyczno-przyrodnicznej, a ostatniego dnia napisali próbny egzamin gimnazjalny z języka obcego.  Próbne egzaminy gimnazjalne mają lepiej przygotować uczniów do końcowego egzaminu, którego wynik zdecyduje  o przyjęciu ucznia do wybranej przez niego szkoły. Obecny rok szkolny 2018/2019 rok to ostatni, w którym polscy uczniowie zdają egzamin gimnazjalny. Zgodnie z reformą oświaty z systemu edukacji znikają bowiem same gimnazja. Ostatnie w historii egzaminy kończące ten etap edukacji odbędą się w terminie od 10 do 12 kwietnia 2019 r.