2022-12-01

Zabawa andrzejkowa w 3a

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc świętego Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla klasy 3a. Wróżby przygotowane przez dzieci pobudzały wyobraźnię dziecięcą, uczyły kreatywności, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń. Imprezę andrzejkową rozpoczęła wychowawczyni klasy zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Uświetniły ją wróżby przepowiadające przyszłość, a było ich naprawdę dużo. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Zabawę zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.