2019-05-21

Mały Rolnik na Zielonej Farmie

20 maja uczniowie klas 2b i 2c uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa edukacyjnego ,,Zielona Farma” koło Białogardu.
Na miejscu spotkali się z pracownikami gospodarstwa, którzy przybliżyli uczniom życie na wsi. Dzieci uczestniczyły w żywej lekcji przyrody.
Zajęcia edukacyjne ,,Mały Rolnik” umożliwiły im poznanie różnych gatunków zwierząt - mogły same je karmić. Wielu wrażeń dostarczyła przejażdżka na koniu.
Uczniowie oglądali również sprzęt rolniczy używany w gospodarstwie. Wzięli także udział w warsztatach w ogrodzie warzywnym i ziołowym, poznali różne gatunki roślin warzywnych, ziół i krzewów. Samodzielnie sadzili sadzonki kwiatów i ziół – w domu będą obserwować ich wzrost i rozwój. Dzieci dowiedziały się, że okolica słynie z borówki amerykańskiej.
Pobyt na farmie zakończył wspólny poczęstunek. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To było udany dzień.