2019-05-30

Święto Szkoły Podstawowej

W rocznicę urodzin patronki Szkoły Podstawowej – Marii Konopnickiej – obchodzone jest co roku Święto Szkoły. Jest to uroczystość przybliżająca uczniom szkoły postać pisarki oraz rozwijająca ich twórczość i zainteresowania.
Uczniowie klas 1 – 3  uczcili pamięć naszej patronki poprzez głośne czytanie wierszy Marii Konopnickiej, zabawę zręcznościową „Na jagody”, wykonanie ilustracji do wybranego wiersza, a następnie przez przygotowanie wystawy swoich prac.

Uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w XIX Turnieju Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas 4 – 5 oraz klas 6 – 8.
W ramach konkursu na lekcjach języka polskiego uczniowie czytali wiersze Marii Konopnickiej oraz wzięli udział w trzech konkurencjach:

• przedstawiciele klas rozwiązali test wiedzy dotyczącej życia i twórczości patronki
  • odbyła się konkurencja na spostrzegawczość „Na jagody”,
  • każda klasa przygotowała pracę plastyczną – wykonanie kukiełki/pacynki przedstawiającej bohatera wybranego wiersza Marii Konopnickiej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetkę Sierotki Marysi i Janka Wędrowniczka.