2019-06-06

Uczniowie z wizytą w schronisku dla zwierząt

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla zwierząt w Kołobrzegu. Uczniowie klasy ósmej zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. W schronisku szkolną delegację powitał lekarz weterynarii, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji i pracy ze zwierzętami. Uczniowie sprzątali pomieszczenia schroniska, a następnie wyszli na spacer z przebywającym w schronisku psami. Chwile spędzone wspólnie na wybiegu czy spacerze są nie tylko wielką radością dla psów. Jak widać na zdjęciach uczniowie czerpią z tego czasu wiele satysfakcji, ucząc się jednocześnie odpowiedzialności za czworonoga.