2019-09-11

Spotkanie z poetką

W środę 11.09. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas VII z poetką, dziennikarką Stanisławą Łowińską - absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, pomysłodawczynią i realizatorką Lednickiej Wiosny Poetyckiej.
Szczególnie bliska jest jej młodzież i wspieranie młodych twórców. Opowiedziała nam o istocie bycia poetą, o wrażliwości poetyckiej. Doceniła twórczość naszych kolegów - laureatów ubiegłorocznego  konkursu literackiego "Moja mała ojczyzna, jestem jej częścią"- Julki Kotlińskiej oraz Antka Szklarskiego. Julka miała zaszczyt odczytać swój wiersz podczas spotkania.
Spotkanie odbywało się w niezwykle miłej atmosferze, ponieważ poetka jest bardzo ciepłą, sympatyczną osobą.