2019-09-21

Uczniowie sprzątali świat

Co roku nasza szkoła włącza się w akcję „Sprzątanie świata”, która uczy jak dbać o środowisko i najbliższe otoczenie. Tegoroczne hasło „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” zachęca: do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. W piątek uczniowie naszej szkoły sprzątali plażę, teren nad rzeczką oraz park w Ustroniu i Rusowie. Od godziny 11 przemierzali wyznaczone miejsca w poszukiwaniu porozrzucanych odpadów. Każdy dostał worek na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Uczniowie zbierali przede wszystkim plastikowe i szklane butelki, puszki i papiery. Zdarzały się także bardzo nietypowe odpady, takie jak sprzęt AGD. Chłopcy z klasy 6b znaleźli porzuconą w lesie niedaleko stadionu starą lodówkę. Dziękujemy wszystkim uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję.