2019-10-16

Zofia Wierzbicka laureatką konkursu kulinarnego

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu zorganizował konkurs kulinarny Mistrz Kuchni Junior, do udziału w którym zaproszeni zostali uczniowie klas ósmych. Dla laureatów konkursu atrakcyjne nagrody ufundowali kołobrzescy pracodawcy, oferujący im praktyki w zawodzie kucharz. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Wierzbicka, która zajęła w konkursie II miejsce. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu 2 porcji placków ziemniaczanych, wykonanych zgodnie z przedstawioną przez organizatora recepturą oraz dwóch dodatków przygotowanych według własnego przepisu, z dostępnych dla każdego uczestnika surowców. Podczas oceny potraw Jury uwzględniało kryteria smaku i atrakcyjność - wrażenie wizualne podanej potrawy. Zosia wykazała się kreatywnością w doborze składników do przyrządzanych przez siebie potraw, dzięki czemu jej sosy zyskały uznanie jurorów.