2019-12-05

Próbny Egzamin Ósmoklasisty

3,4 i 5 grudnia uczniowie klas ósmych wzięli udział Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie przygotowanym przez wydawnictwo  Operon. Egzamin jest odwzorowaniem egzaminu państwowego – ma identyczny przebieg. Zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej zostały wysyłane do szkół tuż przed egzaminem, a sam egzamin odbywał się w tym samym czasie w całej Polsce. Dla ósmoklasistów to pierwszy poważny egzamin w życiu, a taka próba generalna pozwala uczniom oswoić się z formułą egzaminu i właściwie rozplanować czas przeznaczony na rozwiazywanie zadań. W styczniu dyrektorzy szkół uczestniczących w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty otrzymają raport z wynikami szkoły. Nauczyciele będą mieli dostęp do raportów z wynikami klasy oraz indywidualnych wyników uczniów z przedmiotu, którego uczą.