2020-01-24

Spotkanie z dietetykiem

Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” zaprosił wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej na pierwsze spotkanie z dietetykiem Panią Kamilą Klimkiewicz. Zarząd Klubu zaplanował cykl takich spotkań, które zgodnie z założeniem będą odbywały się przez cały rok, raz w miesiącu. Pani dietetyk zachęcała dzieci i młodzież do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając zasady zdrowego stylu życia, zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, w jaki sposób powinniśmy odpoczywać, ile czasu poświęcać na aktywność fizyczną, aby nasz organizm jak najdłużej pozostawał w dobrej kondycji. Szczególną uwagę poświęciła najważniejszemu posiłkowi dnia, czyli śniadaniu oraz podkreśliła konieczność regularnego spożywania posiłków. Uczniowie dowiedzieli się także, jak wielkie znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ma woda i jak dużo powinniśmy jej wypijać. Musimy pamiętać o tym, że prawidłowo zbilansowana dieta jest podstawowym warunkiem utrzymania nie tylko prawidłowej wagi, ale przede wszystkim odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia oraz w profilaktyce wielu chorób, w tym nowotworowych. Kolejne spotkanie z fachowcem do spraw żywienia za miesiąc! A my już teraz zapraszamy dzieci i młodzież, a także rodziców.