2020-03-24

Organizacja zdalnego nauczania od 25 marca 2020r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, realizacja programów nauczania będzie odbywała się zdalnie z wykorzystaniem urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Zostały też określone zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzone możliwości oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat "Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne" można znaleźć na stronie  www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne.

Nauczyciele będą przekazywać bieżące informację dotyczące nauczania zdalnego za pomocą dziennika elektronicznego w zakładce Zadania domowe dla uczniów klas IV-VIII i poprzez Wiadomości do rodziców dla uczniów klas I-III.

Treści i materiały do wykonania przez uczniów w domu, będą zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z tygodniowym planem danej klasy.

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów za pośrednictwem dziennika elektronicznego (moduł Zadania domowe) będą przekazywać informacje, polecenia i zadania do wykonania przez uczniów w domu.  Termin wykonania prac oraz sposób ich przesłania będą ściśle określone przez nauczyciela przedmiotu. W przypadku braku dostępu do internetu lub sprzętu komputerowego, nauczyciel kontaktuje się z uczniem lub rodzicem telefonicznie, indywidualnie ustalając sposób przekazania pracy.

Wychowawcy będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie oraz za pomocą dziennika elektronicznego przekazywać bieżące informacje dotyczące nauczania zdalnego.

Dodatkowo uczniowie klas starszych korzystają z komunikatorów, grup społecznościowych i platform edukacyjnych tak jak dotychczas.

Sprawdzanie efektów nauczania odbywać się będzie poza siedzibą szkoły z użyciem technologii informatycznych, z uwzględnieniem WSO i PSO. Termin wykonania prac oraz sposób ich przesłania  będą ściśle określone przez nauczyciela przedmiotu.

Uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców poprzez dziennik elektroniczny (Zadania domowe, Terminarz lub dla klas I - III poprzez Wiadomości) i systematycznego wykonywania zadań przesyłanych przez nauczycieli.

Prosimy Rodziców o regularne przeglądanie informacji zamieszczonych przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym oraz w miarę możliwości o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń a także o bieżącą współpracę z wychowawcą.

W razie pytań i wątpliwości istnieje  możliwość kontaktów z nauczycielami, wychowawcami i dyrekcją szkoły za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Drodzy Uczniowie !

Pracujcie systematycznie codziennie i nie zrażajcie się ewentualnymi niepowodzeniami. Postaramy się, by nie przeciążać Was zadaniami, a  Waszych rodziców nadmiarem dodatkowych obowiązków.

Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii, a także o zagrożeniach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Z życzeniami zdrowia dla Wszystkich

Mariola Ostrowska