2020-04-28

Krystian Radatz laureatem, Nikola Lipska finalistką

Jak już informowaliśmy uczeń klasy 7a Krystian Radatz został laureatem Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Potwierdzeniem sukcesu Krystiana jest zaświadczenie, które zostało przesłane do szkoły przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Zgodnie z regulaminem konkursów przedmiotowych laureatom konkursów przysługują następujące uprawnienia:

• Laureaci są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu ośmioklasisty, co jest równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku.

• Laureaci konkursów przedmiotowych przyjmowani są do wybranej szkoły na kolejnym etapie kształcenia w pierwszej kolejności.

• Laureaci konkursu otrzymują najwyższą roczną ocenę klasyfikacyjną z danego przedmiotu na świadectwie.

• Uczniowi, który uzyskał tytuł laureata albo finalisty konkursu przedmiotowego, przysługuje wpis na świadectwie w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia.

Krystianowi gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.