2020-06-16

Frazeologiczny zawrót głowy

W ostatnich dniach maja bieżącego roku nastąpiło podsumowanie realizowanej w klasach 6 c, 7 b oraz 8 a innowacji pedagogicznej z zakresu frazeologii. Działania z tego zakresu prowadzone były przez nauczyciela języka polskiego, Agnieszkę Krahl, w ramach obowiązkowych godzin języka polskiego oraz zajęć rozwijających.
Uczniowie na zakończenie tego programu przystąpili do konkursu o tytuł Mistrza Frazeologii - laureatem i zdobywcą tytułu Mistrza Frazeologii została Justyna Klimorowska z kl.6 c, na drugim miejscu uplasowała się Nicole Roszczyńska z kl. 8 a, III miejsce zdobyła Julia Dziewulska z kl. 6 c.
W ramach podsumowania działań innowacyjnych został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy Ilustrowany Słownik Frazeologiczny. Laureatem tej rywalizacji została Alicja Szubert z kl. 7 b. Wyróżnione zostały słowniki autorstwa Laury Pietrzak z kl. 6 c oraz Justyny Klimorowskiej z kl. 6 c.
Wyłoniono również ucznia najbardziej zaangażowanego w odczytywanie cotygodniowych kodów QR z frazeologizmami. Okazała się nim uczennica kl. 7 b, Wiktoria Jas.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone wraz ze świadectwami szkolnymi.