2020-06-26

Ósmoklasiści pożegnali szkołę

Kończący się dzisiaj rok szkolny, z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa, był szczególnie trudny i wymagający. W skierowanych do ósmoklasistów słowach dyrektor Mariola Ostrowska przypomniała, że pandemia COVID-19, dosłownie z dnia na dzień, zmieniła całą naszą edukację. Jednak dzięki współpracy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli możemy się cieszyć, że z powodzeniem udało się realizować kształcenie na odległość.
Pani Dyrektor, a następnie Wójt Gminy Bernadeta Borkowska, życzyły uczniom udanych wakacji i powodzenia w nauce w szkołach ponadpodstawowych.
Ósmoklasiści zakończyli naukę z bardzo dobrymi wynikami, 19 uczniów ze średnią ocen co najmniej 4,75 otrzymało świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem, a 17 osobom przyznano Nagrodę Dyrektora za wysokie wyniki w nauce i sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.
Za nienaganne zachowanie tytułem Ucznia z Klasą wyróżniona została Aleksandra Sałach.
Absolwenci klas ósmych jeszcze nie w pełni mogą cieszyć się wakacjami, dopiero pod koniec lipca poznają wyniki egzaminu, a 12 sierpnia dowiedzą się, czy dostali się do wybranych szkół.