2020-10-08

Memoriał Michała Barty

We wtorek na stadionie lekkoatletycznym przy I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu rozegrano XXII Memoriał Michała Barty. Impreza jest poświęcona pamięci zmarłego w 1996 roku Michała Barty – kołobrzeskiego oszczepnika, trenera kilku pokoleń oszczepników i nauczyciela. W zawodach wzięła udział 13 osobowa reprezentacja naszej szkoły, która wywalczyła 7 medali. Dwa złote „krążki” zawisły na szyi Sebastiana Pawlaka, który triumfował w biegach sprinterskich na 100 i 300 m. „Złoto” dorzucił także specjalizujący się na co dzień w piłce nożnej Sammy Dudek. Tym razem sukces wywalczył w biegu na 1000 m. Warto przypomnieć, że nasz najlepszy aktualnie piłkarz Robert Lewandowski pierwsze swoje sukcesy odnosił w biegach przełajowych. Sammyemu życzymy równie udanej kariery sportowej. Drugie miejsce wywalczyła drużyna dziewcząt w składzie: Laura Pietrzak, Alicja Szubert, Oliwia Surdyk i Amelia Klukowska w sztafecie 4 x 100 m. To samo miejsce przypadło Marii Makowskiej, a trzecie Alicji Szubert w biegu na 600 m. Nasza szóstoklasistka Amelia Klukowska rywalizująca z koleżankami o dwa lata starszymi spisała się doskonale zajmując trzecie miejsce w biegu na 100 m. Szkołę reprezentowali także: Magdalena Bartczak, Justyna Klimorowska, Julia Iwan, Oskar Hawańczak, Bartłomiej Holz, Ignacy Górnowski. Gratulujemy!