2020-11-06

Organizacja zdanego nauczania od 9 listopada

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 informujemy, że od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Uczniów obowiązują następujące zasady
1) lekcje odbywają się zgodnie z planem dostępnym w dzienniku elektronicznym
2) w przypadku zajęć online czas trwania lekcji wynosi maks. 30 minut
3) podstawowymi narzędziami pracy zdalnej w szkole są: dziennik elektroniczny, Microsoft Teams oraz platformy edukacyjne indywidualnie ustalone pomiędzy nauczycielami i uczniami
4) potwierdzeniem obecności jest udział w lekcji online, a w przypadku przesyłania zadań przez dziennik elektroniczny jest odebranie wiadomości od nauczyciela

Świetlica czynna będzie w godz. 8.00-15.00 dla uczniów klas 1-3, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią Covid-19 oraz dla uczniów, którzy ze względu na warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu. Dla tych uczniów nauczanie zdalne zostanie zorganizowane w świetlicy szkolnej. Po zdiagnozowaniu potrzeb, godziny funkcjonowania świetlicy mogą ulec zmianie.

Przypominamy, że istnieje jeszcze możliwość wypożyczenia laptopów ze szkoły.