2021-05-27

Egzamin z języka obcego

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego lub niemieckiego był ostatnim testem sprawdzającym wiedzę ósmoklasistów podczas majowego maratonu egzaminacyjnego.  W pierwszej części egzaminu uczniowie musieli wykazać się rozumieniem tekstu odtworzonego z nagrania i tekstu pisanego.  Zdający egzamin musieli też napisać tekst własny - e-mail do koleżanki lub kolegi. Uczniowie, którzy pisali egzamin z języka angielskiego mieli napisać w e-mailu o swoim zwycięstwie w szkolnym konkursie plakatów o tematyce przyrodniczej.  Uczniowie, którzy wybrali język niemiecki pisali o opiece nad psem sąsiadów. Wyniki egzaminu ósmoklasisty, przeliczone na punkty, to  jedna część brana pod uwagę w rekrutacji do szkół średnich. Trzeba walczyć też o jak najlepsze świadectwo ukończenia szkoły.